Két új GPS készülék a WayteQ-től. A WayteQ x980BT és x880 GPS eszközök elsősorban azoknak jelenthetnek megoldást, akiknél elsődleges szempont a megbízható, folyamatos GPS-vétel.
Némely digitális fényképezőgépnek bizony meggyűlik a baja az úgynevezett fehéregyensúly helyes beállításával. Van az úgy, hogy nekünk is meggyűlik vele a bajunk, vagy egyszerű feledékenységből, figyelmetlenségből rossz beállítást használunk. A következőkben egy hasznos tippet mutatunk be arra, miként kaphatjuk vissza az eredeti, vagy ahhoz közeli színeinket.
Internetre szánt fotóinknál külön részletkérdés, hogy miként védhetjük őket az illetéktelen felhasználás ellen. Persze nem kell minden bokorban rossz szándékot feltétezni, de adott esetben érdemes némi óvintézkedést tenni annak érdekében, hogy képünk leginkább csak számunkra maradjon felhasználható.
Nem csupán monitoron szeretnénk nézegetni fotóinkat, hanem szívesen kitennénk a falra egy-egy jobban sikerült tájképet, vagy eldicsekednénk ismerőseinknek a csemeténkről készült papírképpel. A következőkben a nyomtatási méretezéssel ismerkedünk meg érintőlegesen, mely fontos lehet abban ha nyomtatni szeretnénk fotóinkat, de nagy segítség azoknak is, akik digitális laborba adják be képeiket és maguk szeretnék előtte a megfelelő méretre alakítani.
Kimondottan portré utómunkánál használható tippünk a digitális szemránckrém felvitelének mikéntjébe vezeti be az olvasót. Bár a példafotón szereplő kisfiúnak nincs igazán szüksége arcbőr finomításra, de készséges és hálás fotóalanynak bizonyult és jól szemléltethetjük, hogy a lenti műveletsor, szinte bármilyen portrénál hatásosan alkalmazható.
Megkíséreljük a lehetetlent, egy utólag utánozhatatlan effekthatás leutánzását. Már előre eláruljuk, hogy nekünk sem fog maradéktalanul sikerülni. A polarizációs szűrőket elsősorban a nem fémes tükröződések szűrésére, csökkentésére használják. Ezen alapul az ég kékjét sötétítő, színkontrasztemelő hatásuk is, emiatt például a tájképfotózás kedvelt kiegészítői.
Egy kissé eltérünk az eddig megszokott tippjeink irányvonalától. Kreatívkodni fogunk. A következő lépéssor nem tartozik szorosan a digitális fényképek javításának témakörébe, inkább amolyan, „Mivel dobjuk fel megunt fotónkat, ha semmi más nem jut eszünkbe?” leírás lesz. Fényképből megkísérlünk vízfestmény hatású képet varázsolni, és ehhez természetesen a rétegek segítségét kérjük, hiszen a Photoshop ilyen irányú kreatív effektjei meglehetősen unalmasak önmagukban.
Fotónk színei kis mértékben eltérnek a valóságostól. Zavaró, enyhe színfátylat látunk a képen, amelynek csak egy kis módosításra lenne szüksége és a kép máris élettelibb, reálisabb lehetne. Számtalan egyszerű módszer áll rendelkezésünkre a Photoshopban, hogy orvosoljuk ezt a hibát és nem kell hozzá nagy tudomány, csupán szépérzék.