A Nikon a piacon elsőként egy színes modellel bővíti digitális tükörreflexes fényképezőgépeinek termékcsaládját. A népszerű digitális tükörreflexes D3100 modell 2011. szeptember 22.-től egész Európában kapható lesz.
Főként a cserélhető objektíves, digitális fényképezőgépek tulajdonosainak okozhat gondot a gépbe és a viszonylag nagy érzékelőre rakódott porszemek és egyéb szennyeződések hada. Ha már megtörtént a baj és a tisztító tortúrák ellenére mégis ott virít a képen néhány porszem, akkor jön a Photoshop tortúra.
Képünk sötét és világos területeinek találkozásánál zavaró lila/kék csíkok jellennek meg. Az esetek nagy részében elég jó eredménnyel csökkenthetjük, vagy el is tüntethetjük őket.
Egyszerű módszerrel alakíthatjuk át 4:3 oldalarányú digitális fényképeinket 3:2 oldalarányúvá.Erre a műveletsorra leginkább akkor lesz szükségünk, ha papírra szeretnénk nagyíttatni fényképeinket.
Elrontottál egy lépést? Sebaj! Lépjünk csak vissza! Többször előfordulhat, hogy valamely engedélyezett parancsunk mégsem azt a végeredményt adja, amit szeretnénk. Vissza szeretnénk lépni egy előző képállapotba, esetleg az egész kép retusálását előről kezdeni. Mi a teendő?
Fotózás közben előfordulhat, hogy a gép fénymérése és mi is "benézzük" a helyes expozíciós értékeket, így a végeredmény sötét, alulexponált kép lesz. A fotót viszont nem szeretnénk emiatt kidobni, így egyéb módszerekhez kell folyamodnunk. Korrekció számítógépes szoftverrel.
A fotó köré keret rajzolásával képed nem válik jobbá. Segítségével azonban figyelemfelkeltőbbé, összefogottabbá válhat a kép. Ügyelj arra, hogy ne vidd túlzásba a keret használatát, ne az váljék a kép fő látványelemévé!
Még véletlenül sem áll szándékunkban, hogy egy hagyományos módját mutassuk be a színes képek szürkeárnyalatossá való alakításának, hiszen mi érdekes lenne abban? Most egy vörös színszűrőt emulálunk a vörös színcsatorna és a Calculate parancs segítségével.