Mozgalmas órát ültünk végig, kézbe vettünk egy redőnyzáras fényképezőgépet, megtanultuk a zárfajtákat és az állványok fajtáit. Tanultunk filmbetöltésről és síkfilmekről és előkerültek a fotós legfontosabb ruházati felszerelései: nyúlszőrkucsma és társai is.
Az óra első felében a zárfajtákkal ismerkedtünk. Megtanultuk, hogy redőnyzáras fényképezőgép használatakor vakuzásnál nem minden záridő használható, hosszú záridőnél pedig torzulás figyelhető meg. Kézbe is vettünk egy redőnyzáras fényképezőt és megfigyeltük a zár mozgását. Tanultunk filmbetöltésről, rollkazettákról,síkfilmekről is, amely ugyan érdekes volt, de nem kötött le túlságosan, hiszen a digitális technika érdekel. Ezt így gondolták többen is.
Az óra legviccesebb részében az oktató szemléltető eszköz gyanánt elővarázsolt egy usankát, azaz egy nyúlkucsmát, mint a téli fotós egyik nélkülözhetetlen eszközét. Megtekinthettünk kesztyűket, (melyekből a horgoltat nem ajánlják, jobb a nemezből készült ötujjas), kendőket, baseball sapkákat, amelyek leginkább a nap és a szél ellen védenek, lábszárvédőket a hideg ellen, mellényeket, amelyekből a legjobb a légáteresztő anyagból készült, sok zsebes variáció.
Megnéztük, milyen egy jó fotóstáska. A végén egy babzsák is előkerült, amely funkcióit tekintve sokrétű: használhatjuk a fényképezőgép biztonságos lehelyezésére egy fotózáson, vagy akár rá is térdelhetünk, ha hideg a padló.
Ezek után az állványok fajtáit vettük végig. Kategorizáltuk anyaguk, felépítésük, és rögzítésük szerint és megtanultuk a különböző fajták tulajdonságait, előnyeit és hátrányait. Az óra végén megbeszéltük, milyen a jó állványfej (amely minden síkban mozgatható) és levezetésképp fotókat nézegettünk a kivetítőn állványokról és az azokról készített képekről. Azóta be is szereztem egy jó állványt és egy állványfejet.